Absolvovanie zaujímavého mládežníckeho seminára v Spartaku Trnava

obr: Absolvovanie zaujímavého mládežníckeho seminára v Spartaku Trnava

Dňa 4. mája sa zúčastnili naši tréneri prípraviek (Vanko, Košuda) odborného seminára pre trénerov mládeže organizovaného trénermi FC Spartak Trnava.

Seminár bol zameraný na predstavenie jednotnej filozofie výchovy mladých hráčov v tomto tradičnom Slovenskom futbalovom klube, na nové vízie a implementovanie najmodernejších trendov do tréningového procesu.

V prvom teoretickom bloku sa mohli účastníci dozvedieť viac informácií o fungovaní klubu ako takého s bližším zameraním na rozvoj a výchovu mladých hráčov od prírpaviek až po seniorsky tím.

V druhom bloku boli prezentované praktické ukážky hráčmi a trénermi prípraviek na štadióne Antona Malatinského. Od všetkých foriem rozcvičenia cez rozvoj pohybových schopností hráčov až po zložitejšie prípravné cvičenie a prípravne hry. Veľký dôraz sa tu kládol na detaily a najmä rozvoj jednotlivca.

Zaujímavou súčasťou bola aj teória a prax tréningu brankárov. V jednoduchých krokoch bola vysvetlená celá postupnosť učenia správnej brankárskej techniky, ktorá je dôležitá pre efektívne zvládanie brankárskych zákrokov.

Semináru sa zúčastnilo 47 trénerov, ktorí si odniesli so sebou množstvo nových a užitočných informácií. Nás teší, že veľké percento z prezentovanej filozofie máme zahrnuté v našom tréningovom procese ako aj filozofii prípraviek avšak chýba nám jednotnosť vo výchove naprieč kategóriami a tým zaručená nadväznosť krokov pri výchove jednotlivcov.

Do nášho tréningového procesu sa aj naďalej budeme snažiť doplňať nové a zaujímavé prvky, ktoré budú prospešné pre futbalový rozvoj našich zverencov. Aby sme raz mohli povedať, že dokážeme aj v našich podmienkach dlhodobo vychovávať kvalitných futbalistov pripravených pre najvyššie súťaže na Slovensku i v zahraničí.

AUTOJARO pneuservis