Pre nových členov

obr: Pre nových členov

Keď u nás začínate určite máte množstvo otázok, ktoré budete potrebovať zodpovedať. Preto sa v nasledujúcich riadkoch pokúsime vysvetliť základné informácie a pravidlá fungovania v našej kategórii a možno aj takú malú predstavu toho, čo vás u nás čaká.

Sme hrdým zástupcom mládeže FK Pohronie

Naša kategórie (U13) patrí do mládežníckej štruktúry FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa (viac o klube). U13 znamená, že sme kategória hráčov do 13 rokov, t.j. detí narodených v roku 2005 a mladší.

Informácie o tréningoch

Trénujeme pravidelne väčšinou 3x v týždni (plán tréningov). V zimnom období aj v telocvičniach, po väčšinu roka na futbalovom štadióne v Žiari nad Hronom. O presnom pláne tréningov (zápasov), či o aktuálnych zmenách sú hráči pravidelne informovaní na tréningu, rodičia osobne, na tejto našej web stránke, či prostredníctvom mobilnej aplikácie. O neúčasti hráča na tréningu informujú rodičia trénerov osobne, telefonicky alebo prostredníctvom aplikácie aj s uvedením dôvodu neúčasti na tréningu! Nie cez sms!

Tréningy a domáce zadania

Na tréningoch sa venujeme hlavne práci s loptou a koordinácii pohybov. Okrem toho do tréningov zaraďujeme rôzne hry, štafety, či súťaže. Hráči dostávajú mimo tréningové jednotky na doma rôzne domáce zadania, v ktorých si precvičujú v domácich podmienkach individuálnu prácu s loptou (max. 1x za týždeň).

Čo potrebuje hráč na tréningy

Na každý tréning je hráč povinný prísť v adekvátnej futbalovej výstroji. Na tréningy v telocvični je potrebné si priniesť halové kopačky (tenisky), tréningové tričko a trenírky, štucne a chrániče. Na tréningy vonku je potrebná vhodná futbalová obuv (lisované kopačky alebo turfy) a oblečenie ako do telocvične prispôsobené podľa počasia. Počas chladnejšieho počasia nesmie chýbať čiapka, nákrčník, rukavice, termo prádlo, tepláková súprava. V daždi nepremokavá šusťáková bunda.

Neodmysliteľnou súčasťou je vlastná fľaša s vodou, čajom, sirupovou vodu, jontovým nápojom,... Po tréningu sa hráči sprchujú takže je potrebné mať osušku a sprchové mydlo. V chladnom počasí suchú čiapku na prechod domov!

Hráči trénujú jednotnom tréningovom oblečení, ktoré dostanú (zakúpia si) keď sa stanú oficiálnymi členmi nášho tímu.

Zápasy a turnaje

Nastupujeme v súťaži 2. lige mladších žiakov a hrá sa väčšinou cez víkend.

Mimo sezóny (november - marec) navštevujeme rôzne turnaje, kde sa konfrontujeme so zaujímavímy súpermi aj z iných regiónov.

Základná filozofia

Učíme hráčov individuálnym zručnostiam, potrebným pre úspešné napredovanie v kolektívnom športe. V tomto veku kladieme dôraz na pohybové návyky, koordináciu a technickú správnosť prevedenia technických cvičení s loptou. Postupné návyky spolupráce v kolektíve a zodpovednosti voči ostatným členom tímu.

Dôležitejšia je pre nás kvalita, než kvantita cvičení. Prioritou pre nás nie je víťazstvo, ale spôsob hry akým sa k nemu dopracujeme. Dôležité je, aby nás ten spôsob bavil a prinášal nám radosť. V konečnom dôsledku sa snažíme prispieť k výchove nielen športovca, ale aj slušného a zodpovedného človeka.

Spoločná výchova (HRÁČ - TRÉNER - RODIČ)

Pre správny vývoj hráča je dôležité, aby aj rodičia a tréneri spolupracovali na výchove hráčov v jednotnom duchu. Preto je dôležité obojsmerná komunikácia. Preto sa nebojte kedykoľvek opýtať na veci, ktorým nie presne rozumiete, aby ste ich vedeli aj doma deťom vysvetliť v podobnom duchu ako tréneri na tréningu, či zápase. Nikdy nezabúdajte, že Vy ste tu najmä pre svoje deti a ich podporu. Neváhajte s trénerom konzultovať spoločný postup (pomoc) pri výchove Vášho syna. Zo skúsenosti vieme, že neraz dokážu deti prijať od trénera niektoré veci lepšie ako od rodiča a nemusí sa to týkať len futbalu.

Poznámka: Naša filozofia si nekladie za cieľ byť jedinou najlepšou na svete. Je to filozofia, s ktorou sa stotožňujeme my a snažíme sa ju preniesť aj na našich hráčov a ich rodičov. Pokiaľ sa Vy alebo vaše dieťa s ňou nestotožnujete odporúčame si vybrať tím / klub, ktorý vám v tomto vyhovuje viac. Predídeme tak mnohým kontraproduktívnym situáciám, na ktoré nakoniec doplatí mladý hráč.

Rodičovský účet

Na financovanie kategórie nad mieru možností klubu slúži rodičovský účet. Je to účet, ktorý si spravujú sami rodičia a pomáha nám vykryť individuálne aktivity, prípadne iné potreby kategórie. Na účet si každý prispieva mesačne vo výške dohodnutej rodičmi. Viac sa dočítate v časti rodičovský účet.

Rodičia sú jedna rodina

Chceme, aby sa u nás každý cítil dobre pretože spolu nielen hráči a tréneri, ale aj rodičia strávia veľa spoločného času na zápasoch, turnajoch, pri čakaní na deti počas tréningov, ale aj na spoločných akciách. Veľkou mierou sa o to pričiňujú práve "naši" rodičia, ktorý tvoria skvelo zohratú partiu a fandia našim chlapcom v hojnom počte v každom zápase. Sme na nich hrdí nielen preto, že sa riadia desatorom rodiča, ale najmä preto, že sú nám veľkou oporou.