Prehra u lídra súťaže

obr: Prehra u lídra súťaže

V poslednom zápase sezóny sme cestovali na ihrisko víťaza celej súťaže do Ružomberka. Do 40. minúty sme boli domáci zdatným súperom. O dobrý pocit z výkonu nás pripravilo druhá polovica druhého polčasu.

MFK Ružomberok vs. FK POHRONIE 16:2 (2:1, 2:0 / 8:0, 4:1)

Zostava 1: Vendlek - Škultéty, Andrášik, Boháč, Dovčík, Legíň, Pilník, Karásek
Zostava 2: Hromádka - Obertáš, Slašťan, Varecha, Pacalaj, Jakab, Mihálik, Bartošík, Dovec

Góly: Legíň / Obertáš

Do zápasu sme nastúpili odhodlane a bez rešpektu voči najlepšiemu tímu súťaže. Počas celého zápasu bolo našou snahou hrať otvorenú hru a zápas si užiť. Po zisku lopty sme si aktívnym pohybom vytvárali priestory na rozvinutie našej kombinačnej hry. Domáci mali vďaka svojej neodškriepiteľnej kvalite mierne navrch, no naši hráči im boli zdatným súperom. Vďaka zodpovednému prístupu k defenzívnym povinnostiam a aj sebavedomiu v ofenzívnych činnostiach.

Po polčase, ktorý skončil 4:1 v prospech domácich sme v úvode druhého polčasu pokračovali v našej aktivite. Odmenou nám bol gól na 4:2. Žiaľ po troch góloch v našej sieti v krátkom časovom intervale nám domáci odskočili nielen výsledkovo, ale najmä mentálne. Naša prílišná snaha o ofenzivitu nám priniesla množstvo individuálnych chýb a gólov v našej sieti, čo nám uberalo aj psychických síl.

Napriek veľkému gólovému rozdielu je potrebné hráčov za výkon do 40. minúty pochváliť. Mentálne, fyzicky aj technicky to bol jeden z najlepších zápasov v tejto sezóne. Bohužial dobrý dojem zo zápasu nám pokazila druhá polovica druhého polčasu kedy sme domácim nechávali príliš veľa priestoru. Pri ich kvalite sme im nedokázali v závere konkurovať.

Domácim blahoželáme k zisku prvenstva v súťaži a našim hráčom prajeme, aby si z tohto zápasu odniesli cenné skúsenosti a vieru vo svoje schopnosti.