Tréneri FK POHRONIE na medzinárodnom seminári v Brne

obr: Tréneri FK POHRONIE na medzinárodnom seminári v Brne

Mládežnícky tréneri FK POHRONIE absolvovali dvojdňový medzinárodný trénersky seminár v Brne, na ktorom sa dozvedeli obrovské kvantum informácií z oblasti moderných trendov v trénovaní mládeže.

Seminára sa zúčastnilo viac ako 50 trénerov z Maďarska, Slovenska a Čiech a počas dvoch dní nabitých teoretickými poznatkami a praktickými ukážkami sa mali možnosť nielen zoznámiť s najnovšími poznatkami vo výchove mladých futbalistov zo svetových akadémií, ale si aj na vlastnej koži vyskúšať praktické ukážky ako aj sledovať tréning Zbrojovky Brno kategórie U11 pod vedením hlavného prednášajúceho.

Hlavným garantom a prednášajúcim bol Scott Wright z Anglicka (viac o ňom na konci článku), mladý tréner s neuveriteľnou charizmou, neskutočným nadšením pre futbal a s až posadnutosťou pri vysvetľovaní aj tých najmenších detailov pri úplne základných a na pohľad jasných pohyboch, kľučkách, postavení tela,... ktoré sa nemajú tréneri možnosť dozvedieť ani na kurzoch UEFA licencii.

Počas semináru sme sa zaoberali nielen jednotlivými cvičeniami, stavbou a plánovaním tréningového procesu, ale aj množstvu trénerských tipov a "ťahákov" ako zlepšiť tréningový proces. Po skončení sme odchádzali s množstvom nových informácii a rozšírených trénerskych obzorov a znalostí ako rozvíjať individuálne zručnosti u mladých hráčov. Cieľom by mala byť výchova hráčov pre rýchly futbal budúcnosti, v ktorom bude možné úspešne obstáť len vďaka zvládnutiu pohybov a dokonalému ovládaniu lopty v "Zlatom veku" od 7 - 12 rokov s koncepčným pokračovaním výchovy až do 17 veku futbalistu.

Veríme, že sa nám podarí preniesť tieto skúsenosti čo najefektívnejšie aj do nášho tréningového procesu nielen vo vlastných kategóriách, ale naprieč celým klubom.


 

Scott Wright v súčasnosti pôsobí ako riaditeľ Coerver Coaching UK a na tejto pozícii je od roku 2009.


Dnes je Scott Wright uznávaný futbalový odborník, ktorý poskytuje svoje konzultácie po celom svete. Okrem množstva klubov a akadémii, kde odovzdával svoje poznatky (Real Madrid, Manchester United, Manchester City, Liverpool, Newcastle United, Fulham, Bolton, Leeds United, Birmingham City) súbežne viedol tréningy mladých nádejných futbalistov a pomáhal im v naplnení cieľa stať sa špičkovými športovcami. Z mnohých treba spomenúť Garetha Balea alebo Micaha Richardsa, ktorí prešli jeho rukami na ceste medzi futbalovú elitu.

Scott v súčasnosti pôsobí v anglickom klube Stoke City ako Coerver konzultant. Jeho úlohou v Stoke je zaviesť Coerver program s cieľom vychovať novú generáciu technických hráčov a poskytnúť metodiku rozvoja individuálnych zručností futbalistov trénerom klubu. V roku 2013 bol klub Stoke City zaradený do elitnej kategórie futbalových akadémii a v súčasnosti je Stoke akadémia považovaná za 3. najlepšiu mládežnícku akadémiu v Anglicku. Scott pomáha zaviesť metodiku Coerver naprieč všetkými vekovými kategóriami klubu od U8 až do U21. Tiež pomáha pri rozvoji technických zručností A tíme Stoke.

Scott pravidelne vedie trénerské semináre od úrovne grassroots až po úroveň profesionálov rovnako v Anglicku, ako aj po celom svete a asistuje pri seminároch Alfovi Galustianovi, napríklad aj pri spolupráci Coerver Coaching s Anglickou futbalovou asociáciou v rokoch 2010/2011. Táto spolupráca bola zameraná na zvýšenie technickej úrovne trénerov a pracovníkov pôsobiacich v mládežníckych akadémiách.

Scott bol okrem iného pozvaný do klubu Real Madrid, aby viedol trénerský kurz najvyššej úrovne na Madridskej univerzite v novembri 2013. Účastníkmi tohto seminára boli tréneri klubov najvyššej španielskej súťaže.
Scott sa tiež podieľal na organizovaní eventov pre Adidas počas finále Ligy Majstrov v Londýne. Pravidelne prispieva článkami do odborných časopisov zaoberajúcich sa futbalovou problematikou.

 AUTOJARO pneuservis

Oznamy

08.01.2019 22:14:55 Oznamy

Začiatok zimnej prípravy v piatok 11.1.

Domáce úlohy

13.12.2018 12:07:03 Domáce úlohy

Tréningový plán na prechodné obdobie

Zo sveta futbalu

18.09.2018 13:06:26 Zo sveta futbalu

Mlieko ako regeneračný nápoj

Zo sveta futbalu

18.09.2018 08:33:36 Zo sveta futbalu

Návod na prípravu domáceho jonťáku

Tréningy

02.09.2018 21:48:22 Tréningy

Vyhodnotenie dochádzky v letnom prípravnom období

Oznamy

27.07.2018 09:51:33 Oznamy

Info z rodičovského stretnutia

Oznamy

06.01.2018 20:07:39 Oznamy

Začiatok zimnej prípravy pondelok 8.1.2018.

Zápasy

24.10.2017 19:17:20 Zápasy

Domáca výhra s MFK Detva.