Tvrdá práca porazí talent, ak talent NEBUDE PRACOVAŤ.

obr: Tvrdá práca porazí talent, ak talent NEBUDE PRACOVAŤ.

Skúste sa nad tým zamyslieť.

Myslíte si, že by boli Messi alebo Ronaldo považovaný za najlepších futbalistov na svete keby žili len zo svojho talentu? Napriek tomu, že sú to obaja fantastický futbalisti a určite neporovnateľní a výnimoční, spája ich jediné. Ich túžba po víťazstve a ochota urobiť všetko, čo je v ich silách, aby ho dosiahli. Aby boli najlepší neustále aj v tomto veku tvrdo na sebe pracujú každý deň.

Keby nebol Ronaldo tak disciplinovaný a sústredený na svoj cieľ, stať sa najlepším futbalistom na svete, ťažko by to len svojim talentom dokázal. To isté platí o Messim. Ak by sa spoliehal len na svoj výnimočný futbalový talent a nepracoval by na jeho rozvíjaní nikdy by sme o ňom nepočuli. Obaja obetovali viac než iní, možno aj talentovanejší futbalisti, aby boli najlepší!

Nemusí byť cieľom stať sa profesionálnym futbalistom. Môžete byť výborným lekárom, učiteľom, manažérom, trénerom, poštárom, záchranárom, odlievačom, ... dobrým a zodpovedným človekom prospešným pre svoje okolie, pre svoju rodinu, pre seba samého. Človekom na ktorom sa bude dať vždy spoľahnúť, ktorý sa nikdy nevzdá a po každej prehre sa bude snažiť nájsť spôsob ako byť lepším. To všetko vám futbal, šport, tréning môžu dať. Lepší život v porovnaní s kamarátmi, ktorí sa nikdy nenaučili na sebe pracovať a napredovať vďaka športu.

Musíte byť na seba prísnejší a chcieť sa naučiť viac ako práve viete. Mať vnútornú disciplínu, vieru v seba samého, vytrvalosť a hlavne radosť z toho, čo robíte. Bez radosti to bude veľmi ťažká a zložitá cesta, ktorá vás nebude ani baviť. A ja viem, že to môže byť krásna cesta.

Nikto z nás nemá rád prehry. Málokto je však ochotný urobiť potrebné kroky k tomu, aby neustále neprehrával. Uspojiť sa sám zo sebou je ako keby ste sa vzdali. Vďaka športu sa môžete naučiť množstvo užitočných vecí potrebných pre bežný život. To ale pochopíte keď budete starší a možno si spomeniete aj na tieto riadky.

Nakoniec vám z toho ostanú len spomienky. Nie výsledky zápasov, nie počty gólov, nie poháre a ocenenia. Ostanú vám len spomienky na zážitky, ktoré ste pri tom s kamarátmi zažili, čo ste spolu prežívali a hlavne vám zostanú vaše vedomosti, zručnosti a kamarátstva, ktoré ste získali.

To vám nikto nikdy nezoberie!

AUTOJARO pneuservis