U12 víťazmi turnaja v Karlovej Vsi

obr: U12 víťazmi turnaja v Karlovej Vsi

Na záver sezóny sme absolvovali turnaj siedmych tímov s podobným vnímaním futbalu v príjemnom a priateľskom prostredí FKM Karlova Ves v Bratislave. Po výborných výkonoch celého tímu sme zaslúžene turnaj vyhrali bez jedinej prehry.

Zostava: Vendlek / Hromádka - Dovec, Dovčík, Škultéty, Varecha, Slašťan, Boháč, Pilník, Jakab, Pacalaj, Bartošík, Obertáš

Po dlhej sezóne sme na záver absolvovali turnaj, na ktorom bol našim cieľom výsledok dosiahnutý naším spôsobom hry. Kedže sme počas dvoch rokov vždy uprednostňovali len spôsob hry bezohľadu na konečný výsledok, tak sme si chceli na tomto záverečnom turnaji otestovať svoje schopnosti a ísť po výsledku.

To sa nám aj podarilo. Turnaj sme vyhrali bez jedinej prehry. Čo však teší úplne najviac je to, že tento cieľ sme dosiahli naším spôsobom hry, t.j. rozohrávkou od brankára, konštruktívnym prechodom, vysokým napádaním, kvalitnou hrou 1 na 1 v prehustených priestoroch, trpezlivosťou a koncentrovanosťou. Disciplínou v defenzívnej činnosti už pred bránou súpera a víťazným nastavením v hlavách našich hráčov za každých okolností aj počas nepriaznivého vývoja.

Celý turnaj sa všetkým hráčom výkonovo vydaril a každý sa pričinil ku kvalitnej hre a úspešnému výsledku.

Každý zápas mal svoj príbeh no najzaujímevším bol posledný duel, ktorý vzhľadom na vývoj turnaja rozhodoval o celkovom víťažovi. V tomto zápase proti domácemu tímu FKM Karlova Ves sme prehrávali od 9. minúty 1:0. Naši hráči postupne zvyšovali tlak a v priebehu 30 sekúnd nastrelili 3 x konštrukciu súperovej brány. Mohli by si povedať, že nám nie je súdené, no chalani si v tento deň nehľadali žiadne výhovorky. Jediné, čo brali bolo víťazstvo a za tým si aj išli. Po peknej kombinácii na jeden dotyk a geniálnej kolmici Dovčíka vyrovnal na 1:1 krížnou strelou Pilník.

Po tomto góle sme opäť nastrelili konštrukciu brány. No potom prišli chvíle Bartošíka, ktorý po individuálnej akcii obišiel obrancu domácich a s prehľadom upratal loptu do siete popri brankárovi. O 2 minúty neskôr po spolupráci zo Škultétym pripravil nezištnou prihrávkou gól pre Dovca. Zápas sme dotiahli do úspešného konca a výsledkom 3:1 sme uzavreli turnaj bez prehry a na zaslúženom prvom mieste.

Aj v ostatných zápasoch sme videli pekné ofenzívne akcie v podaní našich hráčov s peknými gólovými zakončeniami. Všetci hráči si vzorne plnili svoje úlohy na pridelených postoch a pridali k tomu každý aj kus bojovnosti za kolektív. Naši brankári nemali vďaka aktívnej defenzíve už na polovici súpera veľa roboty no v dvoch zápasoch predviedli kľúčové zákroky kedy podržali svoj tím. Zároveň sa podielali na ofenzíve mužstva kvalitnou rozohrávkou.

Hráči nás svojimi výkonmi veľmi potešili a ukázali všetko, čo sa v tréningoch, ale aj zápasoch naučili. Potvrdili nám správnosť cesty, že sústredením sa na spôsob hry a na individuálne výkony sa postupne dostaneme aj k výsledkom. Veríme tomu, že keby sme sa sústredili len na výsledky, tak by nám práve individuálne schopnosti a hra v prospech tímu unikala.

Za celú sezónu hráčom ďakujeme a prajeme veľa krásnych futbalových zážitkov v ďalších sezónach.

Výsledky turnaja:

FK POHRONIE vs. FKM Karlova Ves A 2:0
góly: Bartošík, Boháč

FK POHRONIE vs. FK Slovan Levice 1:0
gól: Bartošík

FK POHRONIE vs. FK Senica 0:0

FK POHRONIE vs.FC ŠTK 1914 Šamorín 5:0
góly: Dovčík 2x, Jakab, Obertáš, Škultéty

FK POHRONIE vs. MŠK Senec 2:1
góly: Bartošík, Boháč

FK POHRONIE vs. FKM Karlova Ves B 3:1
góly: Pilník, Bartošík, Dovec

 

-RV-


Oznamy

08.01.2019 22:14:55 Oznamy

Začiatok zimnej prípravy v piatok 11.1.

Domáce úlohy

13.12.2018 12:07:03 Domáce úlohy

Tréningový plán na prechodné obdobie

Zo sveta futbalu

18.09.2018 13:06:26 Zo sveta futbalu

Mlieko ako regeneračný nápoj

Zo sveta futbalu

18.09.2018 08:33:36 Zo sveta futbalu

Návod na prípravu domáceho jonťáku

Tréningy

02.09.2018 21:48:22 Tréningy

Vyhodnotenie dochádzky v letnom prípravnom období

Oznamy

27.07.2018 09:51:33 Oznamy

Info z rodičovského stretnutia

Oznamy

06.01.2018 20:07:39 Oznamy

Začiatok zimnej prípravy pondelok 8.1.2018.

Zápasy

24.10.2017 19:17:20 Zápasy

Domáca výhra s MFK Detva.