Zápis z úvodného stretnutia rodičov a info o sústredení

obr: Zápis z úvodného stretnutia rodičov a info o sústredení

Na úvodnom stretnutí pred sezónou odznelo niekoľko dôležitých informácii. Kedže je ešte dovolenkové obdobie a nie všetci mohli byť prítomní uvádzam všetko podstatné nižšie.

1. Ciele a filozofia

Krátkodobé (sezóna 2016/2017)

Pokračovať v nastavenej výchove. Upredňostňovanie spôsobu hry pred výsledkom zápasu. Zaujíma nás spôsob akým sa k výsledku dopracujeme nie výsledok samotný. Budeme však od hráčov očakávať viac než tomu bolo v predchádzajúcich sezónach v kategórii prípraviek, kde dostali počas niekoľkých rokov dobré základy. Teraz ich musíme čo najviac rozvinúť.

Strednodobé (obdobie žiackej kategórie až do U15)

Kategória U15 je ťažisková pre chod celého klubu preto sa postupne budeme pripravovať na jej úspešné zvládnutie. V mladších žiakoch je našim cieľom vybudovať čo najširší a najkvalitnejší káder, z ktorého sa nám nakoniec vytvorí kvalitný základ 18 - 20 hráčov na 11tkový futbal (10+1). Zvyšovaním kvality našich hráčov a vhodným doplňaním najtalentovanejšími perspektívnymi hráčmi z regiónu by sme chceli neustále zvyšovať konkurenciu v tíme.

Dlhodobé (5 a viac rokov)

Súvisia s ambíciou klubu vybudovať futbalovú akadémiu ako reprezentanta regiónu. Víziou klubu je v horizonte 5 rokov vybojovať 1. dorasteneckú ligu, následne vybudovať akadémiu so zázemím (napr. aj internát), ... Podstatné z toho celého je, že za 4 roky budú naši hráči narodení 2005 hrávať v kategórii dorastu a teda sa ich to bytostne dotýka. Preto predchádzajúce ciele a neustále zvyšovanie kvality.

2. Členské poplatky

Všetci registrovaní členovia Slovenského futbalové zväzu (hráči, tréneri, rozhodcovia, delegáti, kluby, regionálne a oblastné zväzy,...) budú od tejto sezóny platiť členský poplatok do SFZ.

Súvisí to zo Zákonom o športe, v ktorom sa okrem iného uvádza, že o príspevky zo Štátneho rozpočtu sa môžu uchádzať len organizácie, ktoré sami vyberajú členské príspevky. Teda ak chce SFZ čerpať do futbalu peniaze zo ŠR musí vyberať členské. Toto členské bude použité na rozvoj amatérskeho futbalu. Okrem toho chce SFZ zistiť presný počet aktívnych športovcov, podľa čoho si bude vedieť nárokov od štátu adekvátnu čiastku vzhľadom na počet športovcov.

Viac sa dočítate vo vyjadrení prezidenta SFZ.

 Z toho vyplýva, že každý hráč musí tento poplatok zaplatiť, aby mohol nastúpiť v majstrovskom zápase. Ináč ho nebude možné vložiť do zápisu o stretnutí, čiže nebude môcť hrať.

Výška členského poplatku pre hráča do 18 rokov je 3,-€ na rok

Záver: Dohodli sme sa, že každý, kto vkladá na rodičovský účet poplatok, bude mať členské uhradené výberom z tohto účtu. Ostatní ho uhradia trénerovi. Tréner vyzbiera celú sumu plus jeho 10,-€ poplatok (výška poplatku pre trénerov), priloží zoznam všetkých hráčov a odovzdá konateľovi FK p. Štangovi. Ten túto sumu zbernou faktúrou uhradí na účet SFZ.

Termín odovzdania poplatku je do 13.8.

3. Sústredenie

Termín: 2.8. - 5.8.2016
Miesto: Penzión Sasanka, Vyhne

Strava: Raňajky formou bufetu, Desiata (ovocie, chlebíčky), Obed, Olovrant, Večera - dvakrát denne teplé jedlo. Počas celého dňa zabezpečený pitný režim

Ubytovanie: 2 apartmány (10 a 8 osôb s prístelkami), izba 2+1, izba 2 (tréneri)

Doprava: Poprosím rodičov, aby zabezpečili individuálne!

  • zraz - futbalové ihrisko vo Vyhniach 2.8. o 9:30
  • doprava na prípravný zápas do Kremničky pri BB (štvrtok 4.8: odchod z Vyhien o 8:15, naspäť z Kremničky do Vyhien okolo 12:00) - dohodnúť, kto by bol ochotný
  • vyzdvihnutie deti zo sústredenia v piatok 5.8. o 11:00

Doplňujúce info:

  • zákaz mobilov, tabletov, notebookov, herných konzol a iných elektronických zariadení - nabalte im radšej prosím spoločenské hry alebo karty - cieľom je aby strávili čo najviac času spolu - komunikovať môžete v prípade nutnosti cez trénera, ktorý bude mať pri sebe stále telefón
  • zbaliť si hodiny, rádio budík,... aby vedeli hráči čas kvôli dochvilnosti na jednotlivé aktivity, ktorú si musia ustriehnuť sami
  • aspoň 1 balenie šumivého magnézia na hráča
  • NEBALTE deťom čipsy, chrumky a podobné chuťovky na individuálnu stravu. Dajte im keksík na deň, ovocie navyše, zeleninu, jogurty, džúsy, ... V apartmánoch sú k dispozícii chladničky.
  • zbaliť dostatočné množstvo tréningového oblečenia aj pre prípad daždivého počasia (Utorok majú 3 tréningy, Stredu 3 + miniturnaj, Štvrtok zápas + spoločná športová aktivita, Piatok 1 tréning)
  • pri opakovanom porušení pravidiel bude hráč poslaný zo sústredenia domov (budú požiadaný rodičia, aby si ho prišli vyzdvihnúť) - verím, že sa to nestane

Financovanie sústredenia

Prítomní rodičia sa dohodli na uhradení 27,-€ z rodičovského účtu a doplatku 30,-€, Hráči, ktorý neprispievajú na účet platia 57,-€.

Poplatok je potrebné vyzbierať najneskôr do 2.8. (príchod na sústredenie). Vyzbieranú sumu uhradí poverená osoba priamo v penzióne Sasanka.

4. Tréningové tričká

Tričká, ktoré ste si objednávali sa podarilo vybaviť nie za 8 ani 6, ale za 5,-€ podľa veľkostí, ktoré ste si nahlásili. Tričká budem odovzdávať na prípravnom zápase v sobotu 30.7. výmenou za 5 ,-€ :)

Myšlienka na zamyslenie, ktorá tiež odznela

Zvážiť zakúpenie tréningových trenírok, štucní, prípadne vychádzkových tričiek, tašiek,... Viacerý mi hovorili najmä o trenírkach. Všetko rozhodnutie je na Vás, Vašich finančných možnostiach a vzájomnej dohode.

 

Prosba trénera na záver

Ak ste sa dočítali až sem chcem vám poďakovať a poprosiť Vás ešte o maličkosť. Ako všetci viete, čakáme v októbry prírastok do rodiny z čoho vyplýva aj moja povinnosť byť čo najviac popri všetkých aktivitách doma.

Preto Vás prosím o rešpektovanie toho, že sa mi môže stať, že sa nebudem môcť zúčastniť tréningu, ale hlavne, že po tréningu sa nie vždy pri Vás pristavím, lebo budem utekať domov. Raz, dvakrát za mesiac môžeme spoločne prejsť dôležité veci. V súrnych prípadoch mi kľudne volajte kedykoľvek cez deň.

Viem, že to pochopíte len som považoval za seriózne Vás rodičov a zároveň našich zverencov o tom informovať, aby sme predišli zbytočným nedorozumeniam.

Teším sa na nadchádzajúcu sezónu a spoluprácu realizačným tímom, s rodičmi, ale najmä na prácu s našimi úžasnými chalanmi, ktorý nám toho ešte určite veľa ukážu.

 

 

 


Oznamy

08.01.2019 22:14:55 Oznamy

Začiatok zimnej prípravy v piatok 11.1.

Domáce úlohy

13.12.2018 12:07:03 Domáce úlohy

Tréningový plán na prechodné obdobie

Zo sveta futbalu

18.09.2018 13:06:26 Zo sveta futbalu

Mlieko ako regeneračný nápoj

Zo sveta futbalu

18.09.2018 08:33:36 Zo sveta futbalu

Návod na prípravu domáceho jonťáku

Tréningy

02.09.2018 21:48:22 Tréningy

Vyhodnotenie dochádzky v letnom prípravnom období

Oznamy

27.07.2018 09:51:33 Oznamy

Info z rodičovského stretnutia

Oznamy

06.01.2018 20:07:39 Oznamy

Začiatok zimnej prípravy pondelok 8.1.2018.

Zápasy

24.10.2017 19:17:20 Zápasy

Domáca výhra s MFK Detva.